Sağlığınızı bozan ne varsa yazabilirsiniz...
GÖRÜŞLER için İletişim formunu doldurunuz.

28 Şubat 2021 Pazar
15:17
HAVA
DURUMU

 

  
İstanbul Health Expo 21 Ekim’de
CNR Expo Yeşilköy’de yapılacağı açıklanan İstanbul Health Expo’ya 52 ülkeden sağlık sektörü temsilcilerinin davet edildiği belirtildi.
22.8.2015

Türkiye’nin sağlık alanındaki hizmet ve ürün üreticilerini dünyadaki sektör temsilcileriyle buluşturmayı amaçlayan İstanbul Health Expo’nun, 21-23 Ekim 2015 tarihlerinde CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleştirileceği açıklandı.
Açıklamada, İstanbul Health Expo’da 3. Medikal Cihaz Fuarı ve Bütünleşik Sağlık Hizmetleri, Uluslararası Sağlık Kongreleri ve Sempozyumları yapılacağı belirtildi.

İstanbul Health Expo ile ilgili olarak CNR adına sorumlu halkla ilişkiler firmasınca yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“İstanbul Health Expo Fuarı kapsamında ilk kez düzenlenecek Uluslararası Bütünleşik Sağlık Bakım Kongreleri ve Sempozyumları’na Sağlık ve Dışişleri Bakanlıkları dünyanın dört bir yanından üst düzey yöneticileri, bakanları ve müsteşarları davet etti. Aralarında İngiltere, Fransa, Suudi Arabistan, Irak, Katar, İran, İspanya, İtalya, İsviçre, Cezayir, Tunus, Mısır, Etipyopya, Fas’ın da bulunduğu 52 ülkenin temsilcilerinin fuara çıkarma yapması bekleniyor. Ülkelerinin sağlık tedariğinden sorumlu makamlardan oluşan üst düzey yabancı delegasyonun katılacağı kongre ve sempozyumlar, Türk sağlık sektörü kadar, diğer katılımcı ülkelerin sağlık sektörleri için de önemli bir tanıtım merkezi ve uluslararası pazar görevini üstlenecek. Ayrıca fuarda Orta Doğu, Orta Asya, Balkanlar, Avrupa, Kuzey Afrika’dan gelecek yatırımcı ve iş adamları karşılıklı işbirliklerinin yollarını açacak ikili görüşmeler de organize edilecek.”

SAĞLIKTA HİZMET VE TEKNOLOJİ

“Medikal cihazı sektöründe yapılan ihracatın katma değerini yükselterek, sektör rekabetini artırma hedefiyle de gerçekleştirilen İstanbul Health Expo’da ameliyathane cihazlarından laboratuvar malzemelerine, tek kullanımlık ürünlerden hastane mobilyalarına, fizik tedavi, rehabilitasyon cihazlarına kadar pek çok ürün çeşidi sergilenecek. Fuar kapsamında organize edilecek kongre, sempozyum ve kurslar CNR Holding tarafından Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dernekler Federasyonu (SADEFE) organizasyonu ile gerçekleştirilecek. Uluslararası sağlık bakımı, rehabilitasyon, acil ultrason gibi sektörde hayati öneme sahip konularda gerçekleştirilecek kongre ve kurslar aracılığıyla sektörün bilinçlendirilmesinin yanında sektördeki sorunlara ve ihtiyaçlara çözüm oluşturabilecek platformunda oluşturulması hedefleniyor. Sektör profesyonellerinin ağırlanacağı fuarda aynı zamanda ‘’Demo Hastane’’ kurularak, hızla gelişen sağlık sektöründeki hizmet ve teknolojinin geldiği son nokta da gözler önüne serilecek. Sağlık Bakanlığı temsilcileri, sağlık kuruluşu yöneticileri, medikal firma yöneticileri, eczacılar, medikal turizm profesyonelleri, sağlık turizm satın alma heyetleri, kamu hastaneleri birliği genel sekreterleri gibi üst düzey sağlık yöneticileri ve görevlilerine hitap edecek organizasyonun 5 bin profesyonel tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.”

SEKTÖRÜN İLGİSİ

“İstanbul Health Expo, Sağlık Bakanlığı, SADEFE, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Evde Sağlık ve Sosyal Hizmetleri Derneği (EVSAD), Tıbbi Sosyal Hizmet Derneği (TSHDER), Sağlıkder, Toplum Ruh Sağlığı Derneği (TORSAD), Sağlıklı Yaşam Gençlik ve Spor Akademisi Derneği (SYADER) gibi çok sayıda sektör temsilcisinin desteği ile 15 bin metrekare alanda gerçekleştirilecek.”

Bu haber 1893 kere okundu.
    
Bu Habere Oy Ver :
Diğer Haberler
 • Korona virüs göz sağlığını da vurdu - 2.2.2021 11:44:17
 • Sağlık habercilerinden aşı haberi uyarısı - 27.1.2021 13:33:09
 • Yakın temaslılarda karantina süresi değişti - 9.12.2020 09:51:52
 • Korona virüs saç da döküyor - 9.12.2020 09:36:01
 • Yaşlanma karşıtı dermokozmetikler cilt kalitesini iyileştiriyor - 7.12.2020 15:38:41
 • Çocuklarda ateş ve halsizliğe dikkat - 7.12.2020 11:44:11
 • Covid salgını kadın iş gücünü azalttı - 7.12.2020 11:19:34
 • Göz sağlığı da online konuşulacak - 7.12.2020 10:44:31
 • Covid 19, kalp krizinden hastaneye başvuruyu azalttı - 29.9.2020 10:46:57
 • Çocuklara pandemiyi nasıl anlatmalıyız? - 26.4.2020 23:18:27
 • Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Anket | Künye | RSS | Reklam

  Copyright © 2009 Sağlıkta Gündem