Sağlığınızı bozan ne varsa yazabilirsiniz...
GÖRÜŞLER için İletişim formunu doldurunuz.

30 Mayıs 2024 Perşembe
00:07
HAVA
DURUMU

 

RSS

Sitemizde yayınlanan haberlere ve sondakika gelişmelerine XML formatında aşağıda verilen adreslerden ulaşılabilir. Bu adresleri internetten ücretsiz olarak temin edebileceğiniz programlara eklediğinizde, sitemize gelmeden haber başlıklarına ulaşabilecek, detayı oğrenmek istediğinizde ise bunları sitemizden görebileceksiniz.

GÜNDEM
Haberler
Ajanda
Polemik
AYRINTILI HABER
YAŞAMDAN
Çevre
Dünyadan
YAŞAM
Diyet
Estetik
KURUM
Meslek Örgütleri
Özel Hastane
Sağlık Bakanlığı
İlaç
HASTALIK
Kadın Sağlığı
Erkek Sağlığı
Çocuk Sağlığı
Kalp Hastalıkları
Kanser
Diyabet
Tüp Bebek
YENİLİKLER
Araştırmalar
Yöntem
Teknoloji
Kitap
MEVZUAT HABER
KONGRELERDEN
YAZARLAR
MEDYADA SAĞLIK
GÖRÜŞLER
KONGRE BİLGİSİ
SAĞLIK RAPORU
Kültür Sanat
Üçüncü Sayfa
Kısa Kısa
Yeni Ürünler
Tam Gün
Domuz Gribi
TOPLANTI
BİLGİ HATTI
Kurumlardan
Oruç ve sağlık
Aklınızda bulunsun
Ağız ve Diş Sağlığı
Uzman Diyor ki...
Kim ne dedi?
Ayrıntılar

Kullanım Şartları
RSS hizmeti Sağlıkta Gündem haber portalında yer alan haber başlıklarının, Sağlıkta Gündem okurlarının kullanımı amacıyla XML formatında hazırlanmıştır. Sağlıkta Gündem RSS hizmetinde dilediğinde değişiklik yapma yetkisine sahiptir. Sağlıkta Gündem RSS hizmeti bireylerin kişisel ve ticari olmayan amaçlarla kullanımı amacıyla verilmektedir. RSS içeriğinden faydalanarak reklam, üyelik ve benzeri ticari gelirlerin elde edilmesi yasaktır.

Haber başlıkları sadece Sağlıkta Gündem tarafından verilen formatta yayınlanabilir, başlıklarda, içerikte ve haber linklerinde kısaltma ve değişiklik yapılamaz.

RSS hizmeti sadece haber linklerinin aktif olması ve doğrudan ilgili Sağlıkta Gündem sayfasına ulaşması şartıyla kullanılabilir.

Sağlıkta Gündem, RSS içeriğinin, bu içerikle birlikte kullanılacak Sağlıkta Gündem logolarının bütün haklarını saklı tutmaktadır. Sağlıkta Gündem sayfalarına logo kullanılarak link verilmesi durumunda Sağlıkta Gündem tarafından kullanılan orjinal logoların kullanılması gerekmektedir.

Sağlıkta Gündem, gerekli gördüğü hallerde RSS içeriğini sonlandırma, herhangi bir şahıs ya da siteden bu içeriği kullanmayı durdurma talebinde bulunma hakkına sahiptir.

Sağlıkta Gündem, RSS hizmeti kullanılarak, herhangi bir şahıs ya da web sitesinin kullanıcılarına verdiği hizmetler konusunda sorumlu tutulamaz.

Yukarıda belirtilen amaçlar dışında kullanım talepleri için lütfen Sağlıkta Gündem Operasyon Ekibi ile iletişim kurunuz.

RSS Servisi; Sağlıkta Gündem'in tüm içeriğinin, sürekli güncellenen son haberlerin otomatik olarak size ulaşmasını sağlayan bir haber akışı servisidir.

Bazı tarayıcılar (Firefox, Opera, Safari, vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmanızı sağlar. dakika haberlerini, Sağlıkta Gündemin tüm içeriğini, güncellenen her bilgiyi RSS servisi sayesinde anında bilgisayarınıza indirebilecek, Türkiye ve dünyadaki tüm gelişmeler hakkında rahatlıkla anında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Sağlıkta Gündem RSS Servisinden faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit ve zahmetsiz! Bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip olmalısınız ve haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.


RSS nedir?
RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.

Dünyada, sahip olduğumuz bilgiyi güncel tutabilmemiz için taramamız gereken milyarlarca web sayfası bulunmaktadır. Her siteye girmek ve her linke tıklamak yerine dünyada olan biten gelişmelerin, en son haberlerin zahmetsizce ve doğrudan size ulaşması hoşunuza gitmez miydi? İşte artık bunu yapabileceksiniz. RSS servisi size bu hizmeti sağlıyor.

Daha açık söylemek gerekirse RSS, istenilen içeriğin tanımlanmasına ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir. İlginizi çeken en son haberin verisini size göstererek gündemi zorlanmadan takip etmenizi sağlar, sizi zahmetten kurtarır.


RSS servisini nasıl başlatacaksınız?
Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini aşağıdaki listeden seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Haberler listesinden ilginizi çeken bölümleri RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz. Mesela; son dakika haberleriyle ilgileniyorsanız son dakika karşısındaki adresi haberler listesinden alıp bilgisayarınızdaki okuyucu programına eklemelisiniz.


RSS nasıl kullanılır ?
Türkçe RSS ve Blog Destek Merkezi'nden XML/RSS uyumlu diğer Türkçe kaynaklara ve bilgilere ulaşabilirsiniz.

XML dosyaları okumak için http://blogspace.com/rss/readers adresinden size uygun bir programı çekebilirsiniz.

Benzer hizmeti veren web sitelerine ulaşmak için http://www.syndic8.com/ adresinden yararlanabilirsiniz.


RSS okuyucu programlar
Kullanabileceğiniz pek çok RSS okuyucu programı bulunmaktadır ve bu programlara her gün yenileri eklenmektedir.

Farklı RSS okuyucu programları farklı işletim sistemlerinde çalışır. Bu sebeple işletim sisteminize uygun olan okuyucu programını kullanmanız gerekir.

Windows Linux Mac OS Cep Bilgisayarları Online RSS Okuyucuları
RSS Bandit Liferea iBlog FeedBurner Google Directory Haber
Okuyucu sonuçları
FeedReader Straw NewsMac PocketFeed

İndireceğiniz programların bulunduğu sitelerin Sağlıkta Gündem ile dolaylı veya dolaysız hiç bir ilişkisi yoktur. Dolayısı ile indirilen program ile ilgili olarak Sağlıkta Gündem hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.


Ana Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle | Anket | Künye | RSS | Reklam

Copyright © 2009 Sağlıkta Gündem