XV. Mediterranean Congress of Rheumatology
XV. Mediterranean Congress of Rheumatology
28.8.2014 12:58:43

XV. Mediterranean Congress of Rheumatology

Tarih: 28 - 31 Ağustos 2014
Yer: İstanbul Hilton Convention Center

Açıklama:
Akdeniz Ülkeleri’nin katıldığı 2 yılda bir düzenlenen XV. Mediterranean Congress of Rheumatology, 28-31 Ağustos tarihlerinde, Türkiye Romatoloji Derneği’nin ev sahipliğinde İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleştirilecek.
Kongrenin başkanı Prof. Dr. Nurullah Akkoç’un verdiği bilgiye göre; 1988 ve 1996 dan sonra Türkiye’de 3. Kez düzenlenecek olan kongreye 25 farklı ülkeden 200’ü yabancı toplam 400 kişinin katılması bekleniyor.
Bu yıl Akdeniz Ülkeleri dışından ilk defa Çin’den 30 kişinin katılımı olması kongreyi ilginç kılacak. Kongre sırasında EULAR (Avrupa Romatoloji Ligi) Başkanı Maurizio Cutolo’nun katılacağı bir EULAR sempozyumunun düzenlenecek olması da kongrenin bir başka ilki olacak.

Toplantı boyunca alanında uzman uluslararası konuşmacılar romatizmal hastalıkların tedavisindeki son gelişmelerin yanısıra; romatizmal hastalıkların klinik ve tedavisinde Akdeniz Bölgesi’ne ait özellikleri de tartışacaklar. Bu kapsamda güneşin ve Akdeniz diyetinin romatizmal hastalıklara etkisi iki ayrı oturumda ele alınacak. Toplantı boyunca sözel ve poster olarak farklı ülkelerde 300 bildiri sunulacak. Toplantının son oturumunda ise hasta dernek temsilcileri ve hekimler tarafından romatizmal hastalıkların bakımında hasta ve doktor perspektifi konusunda bir panel gerçekleştirilecek.


Kongrede tartışılacak konulardan bazıları şunlar:

Romatoid Artrit
Ankilozan Spondilit
Behçet Hastalığı
Ailesel Akdeniz Ateşi Hastalığı
Sedef hastalığı ve romatizma


www.sagliktagundem.com sitesinden 23.6.2024 08:41:53 tarihinde yazdırılmıştır.