Sanofi Türkiye’den “Ar-Ge Çağrısı”
Bilimsel araştırmalara destek amacıyla yapıldığı belirtilen çağrıda Sanofi Türkiye, bilim insanlarını yeni ürünler konusunda işbirliğine davet ediyor.
16.1.2014 13:08:55

İlaç üreticisi Sanofi Türkiye, bilim insanlarının araştırmalarını geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla “Ar-Ge Çağrısı” başlıklı bir proje başlattığını duyurdu. Duyuruda Sanofi Türkiye ile işbirliği yapmak isteyen bilim insanlarının www.sanofi.com.tr veya www.akademika.org/Arge-Cagri-Projesi adreslerine başvurmaları istendi.
Sanofi Türkiye’den yapılan duyuruda Sanofi Türkiye Medikal Direktörü Dr. Edibe Taylan'ın projeyle ilgili açıklamalarına yer verildi. Bu açıklamada Taylan şu bilgileri veriyor:
“Sanofi Grubu , bugüne kadar Türkiye’de 100’ün üzerinde klinik çalışma tamamladı. 10 senedir devam eden AkademiKA® programımız ile bugüne kadar 1700’den fazla hekime ilaç araştırmaları alanında eğitim verdik Akademi – sanayii işbirliğine güzel bir örnek teşkil eden Sanofi Türkiye ve Ege Üniversitesi İnovasyon İşbirliği kapsamında ise inovatif projeler belirleme ve global Ar-Ge ekiplerimize sunma olanağımız oldu. Tüm bu gelişmeler sonucu ve 2023 vizyonuna paralel olarak; klinik araştırmalar yanında erken dönem Ar-Ge çalışmalarında da ülkemizin söz sahibi olmasını arzuluyor ve üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyoruz. . “Ar-Ge Çağrısı Projesi’ ile Türkiye’deki klinik araştırmalar yatırımlarımızı bir adım ileri taşıyarak bilim insanlarını yeni ürünler geliştirmeleri için işbirliğine davet ediyoruz. Hedefimiz, Türkiye’de geliştirilen yüksek potansiyelli Ar-Ge projelerini belirlemek ve Global Ar-Ge ekibimize yeni teknoloji ve ürünlerle işbirliği ve lisans anlaşmaları fırsatları yaratmaktır.”


www.sagliktagundem.com sitesinden 14.8.2022 22:28:34 tarihinde yazdırılmıştır.